Bi-district game schedules, locations in 2022 UIL 2A DII Texas High School Football Playoffs

[ad_1]

With the regular season officially on the books, it’s time to turn our attention to the 2022 Texas High School Football Playoffs.

Top UIL and TAPPS teams across the Lone Star State are set to kick off the playoffs with first-round action beginning Thursday, November 10 and ending Saturday, November 12.

Here’s a closer look at the bi-district round games, along with their kickoff times and locations, in UIL Division II Bracket 2A in the 2022 Texas High School Football Playoffs:


Class 2A Division II

Region I

Vega Longhorns (6-4) vs. Memphis Cyclones (5-5), 7 p.m. Thursday at Bulldog Stadium in Borger

Seagraves Eagles (5-5) vs. Bovina Mustangs (4-6), 6 p.m. Thursday at Tiger Stadium in Slaton

Wellington Skyrockets (9-1) vs. Boys Ranch Roughriders (5-5), 7 p.m. Thursday at Comanche Field in Stinnett

Sudan Hornets (8-2) against Ropesville Eagles (4-6), 7 p.m. Friday at Tiger Stadium in Slaton

Ralls Jackrabbits (8-2) vs. Plains Cowboys (4-6), 7 p.m. Thursday at Redman Memorial Stadium in Post

Clarendon Broncos (7-3) vs. Gruver Greyhounds (7-3), 7 p.m. Thursday at Dick Bivins Stadium in Amarillo

New Home Leopards (9-1) vs. Hale Center Owls (5-5), 7 p.m. Friday at Wildcat Stadium in Littlefield

Sunray Bobcats (8-2) vs. Shamrock Irish (7-3), 7 p.m. Friday at Bulldog Stadium in Borger


Region II

Wink Wildcats (10-0) vs. Cross Plains Buffaloes (8-2), 7:30 p.m. Thursday at Memorial Stadium in Big Spring

Santo Wildcats (9-1) vs. Seymour Panthers (8-2), 7 p.m. Friday at Bulldog Stadium in Clyde

Albany Lions (8-2) vs. Eldorado Eagles (4-6), 7 p.m. Friday at Mustang Bowl in Sweetwater

Archer City Wildcats (7-3) vs. Muenster Hornets (5-5), 7 p.m. Thursday at Yellow Jacket Stadium in Boyd

Windthorst Trojans (6-4) vs. Celeste Blue Devils (6-4), 7 p.m. Thursday at Jackrabbit Stadium in Bowie

Miles Bulldogs (8-2) vs. Sterling City Eagles (6-4), 7 p.m. Thursday at Weishuhn Field in Wall

Collinsville Pirates (9-1) vs. Haskell Indians (5-5), 7 p.m. Thursday at Tiger Stadium in Jacksboro

McCamey Badgers (8-2) vs. Roscoe Plowboys (6-4), 7 p.m. Friday at Buffalo Stadium in Stanton


Region III

Simms Bowie Pirates (7-2) vs. Hico Tigers (4-6), 7 p.m. Friday at Yellow Jacket Stadium in Kemp

Deweyville Pirates (7-3) vs. Tenaha Tigers (5-5), 7 p.m. Friday at Eagle Stadium in Woodville

Mart Panthers (10-0) vs. Linden-Kildare Tigers (3-7), 7 p.m. Friday at Bear Stadium in Brownsboro

Cushing Bearkats (7-3) vs. Colmesneil Bulldogs (6-4), 7 p.m. Friday at Driskell Stadium in Crockett

Carlisle Indians (9-1) vs. Evadale Rebels (3-7), 7 p.m. Friday at Tiger Stadium in Trinity

Wortham Bulldogs (8-2) vs. Tigers (4-5), 7 p.m. Friday at Bulldog Stadium in Eustache

Lovelady Lions (9-0) vs. Overton Mustangs (2-8), 7:30 p.m. Friday at Dragon Stadium in Nacogdoches

Maud Cardinals (8-2) vs. Dawson Bulldogs (8-2), 7 p.m. Friday at Herrington Tiger Stadium in Arp


Region IV

Chilton Pirates (10-0) vs. Yorktown Wildcats (5-5), 7 p.m. Friday at Leopard Stadium in La Grange

Woodsboro Eagles (4-5) vs. Brackettville Tigers (7-3), 7 p.m. Friday at Aggie Field in Poteet

Burton Panthers (9-0) vs Milano Eagles (6-3), 7 p.m. Friday at Hornet Field in Caldwell

Rocksprings Angoras (5-3) vs. Agua Dulce Longhorns (2-6), 7 p.m. Thursday at Lion Stadium in Kenedy

Sabinal Yellowjackets (10-0) vs. Pettus War Eagles (3-7), 7:30 p.m. Thursday at Mustang Stadium in Natalia

Falls City Beavers (6-4) vs. Bremond Tigers (8-2), 7 p.m. Thursday at Buffalo Stadium in Giddings

Bruni Badgers (6-3) vs. D’Hanis Cowboys (6-4), 7 p.m. Friday at Carter Stadium in Carrizo Springs

Granger Lions (8-2) vs. Somerville Yeguas (4-6), 7 p.m. Friday at Tiger Stadium in Rockdale

[ad_2]
Source link

Raymond I. Langston